מה ההבדל בין ביטוח דירה צד ג’ לביטוח רכב צד ג’?

ביטוח דירה צד ג’ מפורסם הרבה פחות מהביטוח המקביל לרכב, אבל הוא לא פחות חיוני. דוגמא להמחשה, ועוד דברים שאולי לא ידעתם על ביטוח צד ג’

מה אומר לכם המונח ‘ביטוח צד ג’? אתם בטח מייד חושבים על המכונית שוודאי מכוסה באמצעות ביטוח מקיף, הכולל גם כיסוי צד ג’.
ביטוח צד ג’ לרכב מעניק כיסוי למקרה של גרימת נזק לרכוש של אחר כתוצאה מנהיגה ברכב. פגעתם ברכב של שכן, הרסתם לו בטעות את הגדר? הוא ככל הנראה יתבע מכם את הנזק, ואם יש לכם ביטוח צד ג’ יש גם מי שישלם על הנזק – חברת הביטוח.

האם ידעתם שיש כיסוי צד ג’ גם בביטוח דירה?

ביטוח דירה צד ג’ מספק כיסוי גם לנזקי רכוש וגם לנזקי גוף שנגרמו לאחר (צד ג’).
כדי להבין איך זה עובד וכמה זה חשוב, נשתף אתכם בהתרחשות לדוגמא. מקרה שהיה כך היה;
סתימת ביוב בדירה בקומה 3 גרמה להצפה בדירה ולעליית ביוב גם בדירה בקומה 4. בנוסף, מי הביוב חלחלו גם לתקרת השכנים בקומה 2.
לשלוש דירות נגרם נזק – לדירה המבוטחת, לדירה שמעליה ולזו שמתחתיה. ואם זה לא מספיק, כתוצאה מההצפה החליקה עובדת משק הבית ושברה את ידה. כלומר, שילוב של נזקי רכוש למבנה ולתכולה ונזקי גוף.

הנזק לדירה המבוטחת (קומה 3) מכוסה במסגרת כיסוי נזקי מים בפוליסת ביטוח הדירה, שכולל גם את הנזק לרצפה (מבנה) וגם נזק למספר פריטי ריהוט שהושחתו (תכולה).
למרבה המזל, הפוליסה כללה גם כיסוי צד ג’ כך שאת תיקון הנזקים לשתי הדירות האחרות, ואת הפיצוי לעובדת משק הבית, שילמה חברת הביטוח.

מדוע ביטוח דירה צד ג’ כולל כיסוי גם לרכוש וגם לנזקי גוף, ואילו ביטוח רכב צד ג’ כולל כיסוי לנזקי רכוש בלבד?

הסיבה היא פשוטה: כיסוי לנזקי גוף שנגרמו למעורבים בתאונת דרכים – נהגים, נוסעים ועוברי אורח – מכוסה באמצעות ביטוח החובה לרכב, שהוא למעשה ביטוח צד ג’ לנזקי גוף.
באמצעות ביטוח החובה מבטיחה המדינה מימון לטיפול הרפואי לנפגעי תאונות דרכים. בתחום הרכב הכיסוי לנזקי רכוש, כולל צד ג’, אינו חובה והוא באחריותכם.
בתחום ביטוח דירה, למדינה אין אחריות כלל ולכן כל הכיסויים באחריותכם (למעט נזקי מלחמה וכד’), בכלל זה כיסוי הולם לנכס ולתכולתו וגם ביטוח דירה צד ג’.

כיסויי צד ג’ קיימים גם בביטוחים עסקיים.

ליצירת קשר08-6344771או מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support