פתרונות ביטוח חיים – הסל המשפחתי

סל פתרונות ביטוח חיים למשפחה עשוי לכלול שלושה סוגי פוליסות: במסגרת החיסכון הפנסיוני, פוליסות ריסק פרטיות וביטוח חיים למשכנתא.

כולנו, כל אחד ואחת בישראל, מתחילים לחסוך לפנסיה החל מהיום הראשון לעבודה הראשונה. זהו חוק ‘פנסיה חובה’ שחל גם על שכירים וגם על עצמאיים. לכל אחד יש זכות לבחור באופן חופשי לחלוטין את הפתרון הפנסיוני. אחת האפשרויות היא לכלול פתרונות ביטוח חיים בתוכנית הפנסיה.
האם כדאי לכלול רכיב ביטוח חיים כבר בתחילת הדרך, או שעדיף בשלב זה לצבור הכל לחיסכון, או לכלול רכיב אובדן כושר עבודה? ואם כן, האם זה פוטר אתכם מפוליסת ביטוח חיים ריסק פרטית?

בביטוח הכל יחסי והכל תלוי בסטטוס שלכם בכל שלב בחיים. לכן חשוב להיות עם היד על הדופק, לעשות את זה בראייה כוללת של הצרכים הפיננסיים – עכשיו ובעתיד – ולבצע שינויים והתאמות מעת לעת.

נתונים מהעולם, שנכונים גם לישראל, מגלים כי אנשים נוטים לרכוש פתרונות ביטוח חיים לקראת הקמת משפחה ולקראת הרחבת המשפחה. יש היגיון, כי אירועי חיים אלו – משפחה וילדים – מביאים איתם אחריות, והשאלה “מה יקרה אם חלילה?” הופכת למוחשית מאוד.

בסופו של דבר סל פתרונות ביטוח חיים של משפחה עשוי לכלול 3 אלמנטים:

  • ביטוח חיים בתוכניות פנסיה – סכומי הביטוח כפופים לשכר.
  • ביטוח חיים ריסק – פוליסה פרטית שתכולתה גמישה לצרכים וליכולת התשלום.
  • ביטוח חיים במסגרת ביטוח משכנתא – פוליסה הנדרשת עפ”י חוק בה המוטב הוא הבנק המלווה.

התמהיל בין פתרונות ביטוח חיים השונים עשוי, כאמור, להשתנות מעת לעת. לדוגמא, כאשר נולד ילד נוסף הצרכים הכלכליים של המשפחה גדלים, וכדאי לשקול הרחבה של הכיסוי הביטוחי. או לחילופין, כאשר מתקדמים בקריירה וביטוח החיים בתוכנית הפנסיה גדל, ניתן להקטין את ההיקף בפוליסה הפרטית.

אנו לשירותכם לייעוץ, בחירה ויישום הפתרונות – ביטוח חיים, ביטוח פנסיוני

ליצירת קשר08-6344771או מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support