ביטוח צי רכב – ממכוניות בודדות ועד מאות כלי רכב

ביטוח צי רכב מאפשר לחברה לרכוש ולנהל ביטוחי רכב בקלות ובחסכון מרבי

ביטוח לרכב פרטי הוא משהו שכולנו יודעים לעשות בקלות.
גם חברה המחזיקה רכבים בודדים לא תתקשה ברכישת ביטוח ייעודי לכל אחד מהם.
אך מה קורה כשיש בחברה עשרות, מאות ולעיתים אף מאות מכוניות?
הרי בלתי מתקבל על הדעת לערוך ביטוח נפרד לכל רכב – זו תהיה עבודה סיזיפית ממושכת הכרוכה בעלויות גבוהות מאוד.

עבור החברות הללו יצרו בחברות הביטוח פוליסה ייעודית – ביטוח צי רכב, אשר מספקת מענה קולקטיבי לכלל צרכי החברה בתחום ביטוח הרכב.

ביטוח צי רכב מתייחס לכל רכבי החברה כאל יחידת סיכון אחת

חברת הביטוח מעריכה את הסיכון הפוטנציאלי שלה באמצעות בחינת העבר הביטוחי של החברה בתחום הרכב ושל הנהג הממוצע בחברה – כמה תביעות הוגשו, מה היקף הפיצויים ששולמו, כמה ותיקים ומנוסים נהגי החברה וכד’.
בנוסף, לוקחת חברת הביטוח בחשבון פעילות שמבצעת החברה במטרה למנוע תאונות, לדוגמה קורסים לנהיגה בטוחה, הכנה מרוכזת של הרכבים לקראת החורף, בדיקות תקינות סדירות הנערכות לרכבי החברה וכמובן התקנת אמצעים טכנולוגיים למניעת תאונות ומערכות בטיחות מתקדמות.

לכל המעורבים בדבר יש אינטרס להוריד את הסיכון לתאונות ולהשקיע בשיפור בטיחות הרכבים ובאיכות הנהגים.

סבסוד צולב – הרכבים מממנים זה את זה

שיטת הביטוח העומדת בבסיס ביטוחי צי רכב נקראת סבסוד צולב – חברת הביטוח משתמשת בעודפי הפרמיות ששולמו עבור רכבי החברה הרווחיים (שלא עלו כסף לחברת הביטוח) כדי לשלם את ההוצאות הנגרמות לה כתוצאה מרכבי החברה ההפסדיים (שעבורם היה צורך לשלם בגין תביעה שהוגשה).
ביטוח צי רכב הוא למעשה ביטוח סיטונאי אשר מוזיל לאין ערוך את עלויות החברה בתחום. לחברת הביטוח משתלם להציע מחיר מוזל מאחר ויש לה רווח מצטבר גבוה וכן בגלל היוקרה הנלווית לביטוח צי רכב של חברות ענק או גופי מדינה.

ביטוח צי רכב הוא ביטוח מקצועי הכולל פרטים רבים שיש להכיר ולהבין. גם שאלת המחיר היא מהותית, וכדאי לערוך מכרז בין חברות הביטוח על מנת לאתר את העלות הזולה ביותר האפשרית, בכפוף לאיכות הפוליסה ולאיכות השירות המובטח.
לא מומלץ לבצע מהלך משמעותי כמו רכישת ביטוח לצי רכב מבלי להיעזר באנשי מקצוע מומחים בתחום אשר מחזיקים בידע, ניסיון וקשרים עם חברות הביטוח השונות.

פנו אלינו כדי לקבל את ההצעה המשתלמת והמתאימה ביותר לביטוח צי הרכב שלכם.

ליצירת קשר08-6344771או מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support